Hra se nachází ve fázi vývinu, proto můžete očekávat (v následujících dnech) aktualizaci a upravování článků. Pro uchazeče na post profesora čtěte zde. Akademie se otvírá v případě obsazení profesorů.
Pozn.: Nenašel by se někdo, kdo by měl chuť a čas pomoc s psaním článků? V případě zájmu napište na email: sajj.rpg@email.cz
Děkujeme za pochopení!   

Význam RPG?

10. května 2011 v 20:40 | Spisovatelská Akademie Josefa Jungmanna |  Ne-RPG
RPG?

RPG zkratka z anglických slov Role playing game v překladu HRA na hrdiny. Rozdělíme-li to na lehčí výrazy: Role-playing znamená hlavní role (game=hra), takže poupravíme-li slůvka, vznikne hlavní role ve hře.

Pozn.: Z RPG si lze odnést příjemný zážitek, vzpomínku.
Hráč?

Každý ucházející hráč si zhotoví (vymyslí) vlastní fiktivní postavu, za níž následně hraje. (v SAJJ by bylo dobré zachovat vaše postavy-vás lidí z masa a kostí, či alespoň dodržet charakter). V normálních RPG hrách (viz. Dračí doupě) si však své postavy vymyslíte dle vaší rozmanité fantazie. Začleníte jí do kolektivu a "řídíte" její osud. Přemýšlíte o svých vlastnostech, aby jste navzájem věci nevyvraceli, viz. Jsem alkoholik - ale když vidím alkohol, tak se ho nedotknu (příklad!). Každá postava má svůj děj, který se proplétá s dalšími hráči, to vše vytváří dohromady hru. Můžeme to nazvat nekonečným příběhem. Hra má svůj řád, pravidla, jenž zabrání případným nerovnostem. Vždy musí být alespoň jeden Pán jeskyně. - Představme si ho v podobě Boha. Vypráví příběh (určuje jeho chod a ponechává základ - pro nás je to Akademie), proplétá osudy a hrdinům děj komplikuje. Důležité je v této RPG, aby jste psali - rozvíjeli slovní zásobu a všímali si věcí, které by jste jinak přehlédli. Berte na vědomý, že se jedná jen o hru! Nikoli o skutečnost. Proto se můžete uvolnit a v klidu pobavit.

Pozn.: Doporučuji si přečíst následující článek: Jak správně vytvořit postavu.

Máme-li tedy postavu a jsme připraveni se pustit do hry (chápeme - co je smyslem a základem, je dobré si říct pár slov o světě. Každý svět se řídí pravidly, která mohou být rozšiřována, doplňována (pro nás je to školní řád ...), pro dokonalou hru je zapotřebí se jimi řídit a mít v nich přehled.
Pán jeskyně? Vypravěč

O vypravěči jsme se vám zde zmínili. Vypravěči jsou předem stanovené -nezávislé- postavy, které řídí a proplétají osudy. Tím dělají hru zajímavější a zábavnější. V naší škole můžete narazit na poloviční vypravěče (tzn. profesoři, jenž řídí hodiny ...) a vypravěče (neměli by se účastnit hry). Ty můžete potkat na školních výletech, akcích, plesech. Může se však stát, že vybraným studentům dorazí do poštovní schránky email, ve kterém bude psáno: Ve dne ..., pod dozorem profesora si mohou zkusit být vypravěčem, pravidla ... .
Význam hry SAJJ?

Lze předpokládat, když se zde nacházíte, že vás psaní fascinuje, baví, shledáváte ho zábavným, něčím neokoukaným. Chcete se něčemu přiučit, vyzkoušet ..., jak lidské! Každému jednou dojdou nápady, či prostě ztratí fantazii, má rád společnost lidí se stejným zájmem .. (mlýny melou pomalu, ale jistě), a tak pátrá po novinkách, kterých by se mohl eventuelně zhostit. Jako studenti podotýkám virtuální Akademie se účastníte výuky, jenž se postará o vaše psaní. Tím myslíme: V životě by jste si nezkusili psát žánr: detektivky. Ale proč? My vám ho představíme, něco málo o něm povíme a nakonec si ho můžete vyzkoušet. Všechno jednou poprvé. Co takhle detailně popsat vraždu, nebo místo činu. Přijde vám to směšné? Zkuste si vžít se do vraha a psát jeho očima. Vyzkoušet nové techniky, či naopak rozšířit staré, jenž upadají do zapomnění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elien Macway Elien Macway | E-mail | Web | 10. května 2011 v 21:05 | Reagovat

Nenapínej mě nebo prasknu! :D Těším a strašně moc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Ikonka